بازی ,شکست ,رکورد ,رئال‌مادرید ,زیدان ,باخت ,بازی بدون ,بدون باخت ,بدون شکست ,تعلق دارد ,فاصله سال‌های

 

زین الدین زیدان

زین الدین زیدان

سرمربی رئال‌مادرید به لطف پیروزی تیمش در هفته پانزدهم لالیگا به افتخار بزرگی دست پیدا کرد.

 برد خانگی 3 بر 2 شب گذشته (شنبه) رئال‌مادرید برابر دپورتیوو لاکرونیا به بازی‌های بدون شکست تیم تحت هدایت زین‌الدین زیدان تداوم بخشید تا روند شکست ناپذیری کهکشانی‌ها با هدایت ستاره فرانسوی پیشین‌شان به 35 بازی افزایش پیدا کند و حالا او رکورددار بیشترین تعداد بازی بدون باخت به عنوان سرمربی در رئال‌مادرید شد.

با این پیروزی رئال‌مادرید ضمن حفظ فاصله شش امتیازی‌اش با بارسلونای رده‌ دومی، رکورد 34 بازی بدون شکست رئال‌مادرید تحت هدایت لئو بن‌هاکر در فصل 89-1988 که 26 پیروزی و 9 تساوی کسب کرده بود را شکست.

رئال‌مادرید زیدان همچنین با ثبت 101 گل زده در این 35 بازی بدون شکست، رکورد گلزنی تیم «کینتا دل‌بویتره» که 86 گل زده بود را شکست. علاوه بر این کهکشانی‌ها در این 35 بازی تنها 34 گل خورده‌اند.

رکوردی که حالا زیزو دنبال می‌کند، رکورد طولانی‌ترین روند شکست ناپذیری در تاریخ لالیگا است که به بارسلونای لوئیس انریکه فصل 2015-2014  تعلق دارد. تیم انریکه در آن فصل 39 بازی بدون باخت متوالی داشت.

اگر زیزو به آن رکورد دست پیدا کند، آن وقت هدف بعدی او رسیدن به رکورد بیشترین تعداد بازی بدون باخت در فوتبال اروپا است که به یوونتوس با ثبت 43 بازی بدون شکست در فاصله سال‌های 2010 تا 2011 تعلق دارد.البته پیش از آن رئال باید به رکورد 40 بازی بدون باخت تیم ناتینگهام فارست انگلیس برسد که در فاصله سال‌های 1977 تا 1978 چهل بازی بدون شکست داشت.

منبع اصلی مطلب : خبر های فوتبال
برچسب ها : بازی ,شکست ,رکورد ,رئال‌مادرید ,زیدان ,باخت ,بازی بدون ,بدون باخت ,بدون شکست ,تعلق دارد ,فاصله سال‌های
اشتراک گذاری: این صفحه را به اشتراک بگذارید

پولوم : رکورد عجیب زیدان با رئال